09/06/2016

''Bosch Superkauss'' otrais posms Kandavā.

5.jūnijā, deviņu sportistu sastāvā, motokluba ''MX Ādaži'' komanda devās uz motokrosa seriāla ''Bosch Superkauss'' otro posmu, kurš norisinājās Kandavā.

''Junioru'' klasē komandu pārstāvēja trīs sportisti - Ričards Kursītis, Kristers Krists Sūna un Martins Vasjaks. Ātrajā un tehniskajā trasē lielisku sniegumu nodemonstrēja Kristers, kurš pirmajā braucienā izcīnīja otro vietu, bet otrajā finišēja trešais, ar ko bija pietiekami, lai kļūtu par posma sudraba laureātu. Ričardam Kursītim abos braucienos izcīnītas piektās vietas tādu pašu pozīciju garantēja arī ''Junioru'' klases kopvērtējumā. Līdzīgi kā Ričardam, arī Martins Vasjaks abos braucienos uzrādīja konstantus rezultātus - izcīnīta 10.vieta un iegūta laba pieredze, startējot tehniski sarežģītā trasē.

''Kvadru'' klasē komandu pārstāvēja Jānis Saldavs, kurš pirmajā braucienā izcīnīja sesto vietu, bet otrajā braucienā spēja savu rezultātu par vienu vietu uzlabot. Šāds scenārijs un atsevišķu konkurentu neveiksmes deva Jānim iespēju apbalvošanas ceremonijā saņemt medaļu par izcīnītu 4.vietu posmā.

Savu ''Superkauss'' trofeju arsenālu ar kausu par pirmo vietu papildināja Leons Kozlovskis - uzvaras abos braucienos un pelnīta vieta uz ''Senioru'' klases goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

 Sevišķi sīvas cīņas izvērtās ''MX Pro'' klasē, kur komandas sastāvā startēja trīs Igaunijas sportisti - Tanels Leoks, Karels Kutsars un Andero Lusbo, kā arī pašmāju sportists Uldis Spulle. Pirmais brauciens veiksmīgs ''MX Ādaži'' komandai, jo Tanels spēja izcīnīt uzvaru, Andero finišēja otrais. Karelam astotā, bet Uldim vienpadsmitā vieta. Otrajā braucienā veiksmīgāks starts padevās Leoka sīvākajam konkurentam Kandavā - Dāvim Ivanovam, kurš arī kļuva par brauciena uzvarētāju. Leoks finišu sasniedza kā trešais, bet uzreiz aiz sava pieredzējušā komandas biedra rūtotā karoga līniju šķērsoja Kutsars. Posma uzvarētāja noskaidrošana bija jāatliek uz trešo braucienu, pirms kura Leokam ar Ivanovu vienāds punktu skaits. Lai arī labāks starts padevās Tanela oponentam, tomēr ''Igaunijas ekspresis'' apliecināja savu meistarību un uzvarēja noslēdzošajā braucienā un arī posmā. Posma kopvērtējumā 5.vietu izcīnīja Lusbo, 6.vietā ierindojās Kutsars, bet Spullem 13.vieta.

 Visas dienas garumā rūpīgi tika sekots komandu vērtējumam un aprēķini pēc pēdējā ''MX Pro'' klases finālbrauciena rādīja, ka ar 1 punkta pārsvaru pār ''Rodeo MX RT'', komanda ''MX Ādaži'' ir kluvusi par Kandavas posma uzvarētāju. Šo aprēķinu pēc rezultātu pilnīgas apkopošanas apstiprināja arī tiesneši un komandas pārstāvji apbalvošanas ceremonijā varēja kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Pēc aizvadītiem 2 posmiem un tajos izcīnītām uzvarām ''MX Ādaži'' ir seriāla līderi, par 9 punktiem apsteidzot ''Rodeo MX RT''.

Komandai ieskaiti deva 4.ātrākie sportisti šajā posmā :Krists Kristers Sūna 85cm : Tanel Leok MXPRO : Andero Lusbo MXPRO : Leons Kozlovskis Seniori.

Nākošais ''Superkauss'' posms - 14.augustā Madonā! Paldies mūsu atbalstitājiem,ģimenēm,draugiem,mehāniķiem,menedžerim!