14/04/2014

Leons sāk sezonu ar pārliecinošu uzvaru

Sestdien 12.04.14. Ķegumā risinājās Baltijas Izaicinājuma kauss un uz šīm sacensībām devās Leons Kozlovskis, Jānis Saldavs un Rinalds Dišlers Kirilko. Šais sacensībās nepiedalījās Kārlis Bole JR un Edgars Mņģelis, jo viņi bija devušies uz Eiropas Čempionātu.

Jau pirms šīm sacensībām bija zināms, ka Leons pie starta stāsies kā viens no galvenajiem favorītiem. Sacensībās viņš to pierādīja ne tikai ar uzvaru kvalifikācijā, bet arī visai pārliecinoši uzvarot visos trīs braucienos. Kā atzīst Leons, tad viņam lielākā cīņa bija ar hronometru, lai turētu tempu visa brauciena laikā, jo galvenais šīs sezonas kross būs Zviedrijā Pasaules kausā.

Mūsu komandas abiem Quad braucējiem Rinaldam ar Jāni negāja tik viegli kā Leonam. Abiem šīs bija pirmās sacensības šai sezonā un tas atspoguļojās trasē, jo ar katru pavadīto minūti trasē abi kļuva ātrāki. Rinalds kvalifikācijā uzrādija 7.laiku, bet braucienos jau gāja labāk. 1.braucienā izīnīta 3.vieta un 2.braucienā 4.vieta., bet 3.brauciena sākums izvērtās pagalam neveiksmīgs, jo jau startā kļūda un trasē viņš dodas kā pēdējais. Brauciena laikā Rinalds aizcīnas līdz 6.vietai. Visas dienas kopvērtējumā Rinaldam 4.vieta. Ar sacensībām Rinalds ir apmierināts, bet kā atzīst pats braucējs, tad ir vēl jāaizvada vairāki treniņi ar moci, lai vairāk iebrauktos un būtu labāks sniegums trasē.

Otram komandas Quad braucējam Jānim Saldavam šīs bija pirmās sacensības tik spēcīgā konkurencē, jo pāgājušā gadā Jānis cīnījās Quad iesācēju klasē, bet šogad ir sperts solītis tālāk. Kvalifikācijā Jānis demonstrē atzīstamu ātrumu un 24 Kvadrociklu braucēju konkurencē izcīna augsto 12.vietu. Pirmos divus braucienus Jānis aizvada labi un attiecīgi 10.un 7.vieta, bet trešais brauciens pagalam neveiksmīgs, jo pēc viena no lecieniem pieļauta kļūda un kritiens. Krietiena rezultātā tiek sabojāts braucamais un tā turpinājumā ir lēna braukšana, lai tikai finišētu un iegūtu ieskaites punktus. Dienas kopvērtējumā 9.vieta. Ar sacensībām sportists ir apmierināts un tagad tikai jāsalabo braucamais un jāgatavojas nākamām sacesnībām.

Komandas nākamās sacensības aizvadīs jau šīs nedēļas nogalē Igaunijā, kur risināsies nākamais Baltijas izaicinājuma kauss. 

Foto Jānis Pastars