28/05/2018

MX Ādaži komandas sportisti Igaunijas/ Latvijas apvienotajā čempionāta posmā Tartu!

Aizvadītajā nedēļas nogalē Igaunijas pilsētā Tartu norisinājās Latvijas/ Igaunijas apvienotais čempionāta posms, kurā, protams, ka uz starta stājās arī mūsu kluba motobraucēji. 
Sacensības tika aizvadītas ļoti augstā līmenī, par ko gribās uzslavēt trases saimnieka izveidoto infrastruktūru, kur bija absolūti viss, kas sportistiem un viņu mehāniķiem būtu nepieciešams.

MX Ādāzi komandai šīs nebija tās veiksmīgākās sacensības, tieši komandas jaunajiem braucējiem, tomēr visi esam izdarījuši secinājumus un nenokaram galvas, bet turpinām iesākto sezonu ar mērķi katrs savas pozīcijas uzlabot arvien labāk.

Igaunijā komandu vērtējums tika izcīnīts tikai Latvijas čempionāta ieskaitē, kas nozīmēja, ka sākot no MX85 klases sportisti cīnījās par Latvijas klubu čempionāta ieskaiti. Kā jau minējām, tad šajā posmā mūs vajāja dažādas tehniskas ķibeles un kritieni, kā rezultātā komandu vērtējumā izcīnīta 4. vieta, kaut bija visas iespējas pacīnīties arī ar līderu klubiem par uzvaru, bet to nāksies atlikt uz citu reizi.

Otrajā Latvijas čempionāta posmā klubam ieskaiti deva Tanel Leok, Andero Lusbo, Ričards Kursītis, Jānis Kubuliņš un Tomass Šaicāns.

MX85B – Tomass Šaicāns 1. vieta;
MX85 – Jānis Kubuliņš 17. vieta;
MX125 – Ričards Kursītis 12. vieta;
MX2 – Andero Lusbo 3. vieta;
MX1 – Tanel Leok 1. vieta;
b/v Open – Margo Sonn/ Artūrs Linters 7. vieta 

Paralēli Latvijas čempionātam norisinājās arī Latvijas Junioru čempionāta un Latvijas Amatieru čempionāta ieskaites kvadru un b/v klasēm, bet jāpiemin, ka tas bija tikai individuāls vērtējums bez klubu ieskaitēm. Junioru klasēs no MX Ādaži kluba krāsām startēja Edvards Lorencs, kuram pirmā šīs sezonas izcīnītā uzvara Q50 klasē, ar ko arī apsveicam! Q100 klasē uz starta stājās Linards Skrinda, kuram 8. vieta divu braucienu summā. 

Savukārt Amatieru vērtējumā labs šis posms padevās Andrim Ciršam, kurš izcīnot divas uzvaras Q Veterānu klasē nodrošināja sev arī uzvaru šajā posmā un nostabilizējoties līdera godā čempionāta kopvērtējumā. Ne tik veiksmīgs kādu pats būtu gribējis tas aizritēja Dāvim Ciršam, kurš startē Q Amatieru klasē, izcīnīta 5. vieta divu braucienu summā.

MX65 klasē no Ādažu motokluba startēja Jēkabs Kubuliņš, kuram divi stabili braucieni bez liekiem piedzīvojumiem deva 7. Vietu, tomēr šis bija tikai Igaunijas čempionāta vērtējums, kas nepapildināja punktu bagāžu Latvijas Junioru čempionātā.

 

Nākamās sacensības jau šajā nedēļas nogalē Gulbenē, kur norisināsies Latvijas Junioru un Amatieru čempionāts.

Leons Kozlovskis:„Protams, vienmēr gribās vairāk, un ir šī rūgtuma garša, kad neizdodas īstenot savus mazos mērķus, kas liekas, ka ir tik reāli sasniedzami. Uz šīm sacensībām diemžēl bijām palikuši bez mūsu rezerves braucējiem, kuri dažādu apsvērumu dēļ nevarēja ierasties, un kā beigās izrādījās tieši tas varbūt izšķīra mūsu esamību TOP3 vietās. Lielu paldies gribu teikt Tomasam Šaicānam, kurš ar 65cc mocīti brauca pie MX85 klases, un beigās deva arī punktus MX Ādaži klubu vērtējumam. Domāsim, ko darīt savādāk uz nākamajiem posmiem, lai esam konkurēt spējīgāki, tiekamies jau pēc mēneša Dobelē!”