17/04/2013

MX ĀDAŽI LIEK LIKMI UZ KVADRU KLASI

Trešajā Monster Energy Superkauss pirmssezonas komandu apskatā pievērsīsim uzmanību pārmaiņām, kuras starpsezonā skārušas MX Ādaži komandu un lūkosim vērtēt ādažnieku iespējas uzlabot pērnajā sezonā izcīnīto 8.vietu Superkauss komandu ieskaitē. 

Leona Kozlovska vadītā komanda starpsezonā ir pamatīgi mainījusi sastāvu un nav vajadzīga dziļa analīze, lai jau pirmajā mirklī saprastu - ādažnieki noteikti ir kļuvuši spēcīgāki un savā nometnē pulcējuši lielāko daļu Kvadru klases sportistu, kuri varētu iesaistīties cīņā par godalgām. Lai arī komandas vadītājs aicināts komentēt šādu soli izteikumos neizplūst, tomēr pārņem sajūta, ka tas ir gudrs un spēcīgs stratēģisks solis un pastrādāts ir godam. 

MX Ādaži komandas pieteikumā uz doto brīdi atrodami desmit pilotu uzvārdi, kuri startēs četrās klasēs. Pieteikumā nav neviena sportista Junioru klasē, taču tas nenozīmē, ka ādažnieki nedomā par jauno maiņu - iestrādnes ir, jāpaiet tikai laikam un arī šajā klasē pārstāvji būs. 

Jauniešu klases pieteikumā atrodams viena pilota - Matīsa Siliņa uzvārds. Salīdzinot ar pērno sezonu vairs neredzam Jāni Igauni, kurš mazliet attālinājies no krosa un Nauri Miķelsonu, kurš mainījis klubu starpsezonā. Abi piloti pērn kopvērtējumā ierindojās desmitniekā, taču prognozējams, ka šie robi tiks veiksmīgi aizpildīti ar punktiem no citām klasēm. Matīss Siliņš turpinās startēt Jauniešu klases konkurencē, taču, objektīvi vērtējot, viņam būs grūti cīnīties par ļoti augstām vietām un viņš nebūs starp galvenajiem favorītiem, taču pērn sasniegto rezultātu vajadzētu uzlabot. 

Senioru klase tiks pārstāvēta ar diviem pilotiem, kuriem abiem tā būs debija šajā klasē. Ja par Raita Mežaraupa iespējām pagaidām ko grūti prognozēt, tad kluba vadītāja Leona Kozlovska pievienošanās Senioru pulkam, šīs klases kopvērtējuma tabulā, visticamāk, ieviesīs nopietnas izmaiņas augšējās rindiņās. Neviens nešaubās par Leona lielisko formu un spējām vēl vismaz pāris gadus izrādīt nopietnu konkurenci arī MX Pro klasē, taču respektējot leģendas argumentus, 2013.gadā varēsim vērot Leonu sacenšamies ar sava gada gājuma konkurentiem un ceram, ka Senioru klases cīņas un spriedze no šīm pārmaiņām tikai iegūs. 

MX Pro klasē atrodams Jāņa Kārkliņa vārds, kurš līdz šim Superkausā bija startējis tikai epizodiski. Ja šajā sezonā Latvijas izlases dalībnieku Eiropas Nāciju motokrosā redzēsim visos posmos, tad tas būs vēl viens trumpis ādažnieku pilotu kopējā ''kāršu kavā''. Ja salīdzinam pērn Kozlovska iespēto un Kārkliņa potenciālu, loģika liek domāt, ka šajā klasē MX Ādaži ir ieguvuši pastiprinājumu. Vai tas atspoguļosies arī sezonas izskaņā, to rādīs laiks. 

Kvadru klasē pieteikums izskatās gandrīz kā Latvijas izlases kandidātu saraksts. Ja pērn šajā klasē startēja Jānis Saldavs un Kārlis Bole jr., tad šogad viņiem pievienojušiesRinalds Dišlers-KirilkoMārcis KārkliņšRaivis Sootee un pilots, kurš atsevišķos posmos izcīnījis visvairāk uzvaru, vērtējot visu klašu pilotus - Edgars Meņģelis. Nopietns spēks, lai neteiktu vairāk. Jo šo pieteikumu vēl vērtējam kontekstā ar pagaidām neapstiprinātu informāciju, ka šogad nestartēs Kārlis Meldrājs, tad skats paliek pat konkurentiem draudīgs. Nebūs nekāds pārsteigums, ja kādā posmā Ādažu kvadraciklisti izcīnīs visas trīs pjedestāla vietas. Šī noteikti būs papildus intriga, kas piesaistīs uzmanību. 

Vērtējot komandas kopējās iespējas un modelējot situācijas, jāsecina, ka ādažnieki piesakās uz cīņu par pjedestālu. Ja Kozlovskis un Meņģelis savās klasēs apliecinās favorītstatusu, Kārkliņš nostartēs savu spēju robežās un būs MX Pro klases desmitniekā, un parējie Kvadru klases piloti realizēs savu potenciālu - punktu raža būs trekna. Pirmo skaidrību nesīs jau Valmieras posms, pēc kura arī izdarīsim pirmos secinājumus. Vēl tikai divas nedēļas... 

Leons Kozlovskis/komandas vadītājs/: Sezona ir tuvu un nav tur daudz ko komentēt. Uzskatu, ka darbs ir izdarīts un tālāk, lai runā mūsu rezultāti. Arī paši priekš sevis pirmos secinājumus izdarīsim pēc Valmieras posma, ilgi jau vairs nav jāgaida... :)