08/05/2018

MX Ādaži motokluba sportisti izcīna panākumus nedēļas nogalē notiekošajā Latvijas čempionāta posmā Aizputē!

Sestdien, 5. maijā Aizputē „Misiņkalna” mototrasē norisinājās otrais Latvijas Junioru un Amatieru čempionāta posms, kurā kupli pārstāvētas bija MX Ādaži motokluba krāsas. Savukārt svētdienā, 6. maijā tajā pašā trasē norisinājās Latvijas čempionāta pirmais posms.
            Kurzemē notiekošās sacensības, MX Ādaži komandai izrādījās ļoti veiksmīgas, jo tika izcīnītas vairākas individuālā vērtējumā vietas uz goda pjedestāla, kas līdz ar to arī komandu vērtējumā ierindoja ļoti augstās vietās visos trīs čempionātos.
            Mūsu komandas jaunākajiem sportistiem izdevās izcīnīt 3. vietu Latvijas Junioru komandu vērtējumā, savukārt Latvijas Amatieru čempionātā MX Ādaži klubam uzvara, kas arī sezonas kopvērtējumā dod iespēju nostiprināt vadību.
            Visprestižākajā Latvijas čempionāta komandu vērtējumā, kurā ik gadu ļoti sīva cīņa notiek starp vairākām komandām. Arī šogad visas komandas nopietni bija gatavojušās un jau pirms sacensībām bija skaidrs, ka cīņa būs sīva visas sezonas garumā. Pirmajā posmā Aizputē MX Ādaži motoklubam 3. vieta šajā vērtējumā!

Junioru Latvijas čempionātā visvairāk izcelt noteikti gribētos Tomasa Šaicāna sasniegtais, kuram izcīnītas uzvaras abos braucienos, turklāt pirmajā braucienā pēc kritiena startā, bija ļoti lielisks sniegums.

Q50  – Edvards Lorencs 2. vieta
MX65 jaunākie – Jēkabs Kubuliņš 5. vieta
MX65 vecākie  – Tomass Šaicāns 1. vieta
MX65 vecākie – Gregors Tauriņš 11. vieta
MX85 jaunākie – Martins Platkēvičs 4. vieta

Diemžēl iepriekšējā naktī pirms sacensībām ar veselības problēmām sāka cīnīties mūsu komandas MX85 klases braucējs Jānis Kubuliņš, kā rezultātā uz starta viņu neredzējām.

Amatieru vērtējumā katrs savās klasēs nepārspēti un nekādas cerības citiem sportistiem abos braucienos neatstāja Leons Kozlovskis MX Veterāni klasē, Ingus Bērziņš MX40+ klasē un Atis Alžāns MX55+ klasē.

MX Iesācēji – Marks Toms Jēgers 3. vieta;
MX14+ - Roberts Eduards Konrāds 2. vieta;
MX25+ - Kārlis Podnieks 2. vieta;
MX Veterāni – Leons Kozlovskis 1. vieta;
MX40+ - Ingus Bērziņš 1. vieta;
MX55+ - Atis Alžāns 1. vieta;
Q Amatieri – Dāvis Ciršs 4. vieta;
Q Veterāni – Andris Ciršs 4. vieta;

Latvijas čempionātā noteikti ir jāpiemin mūsu nu jau ilggadējā komandas „leģionāra” Tanel Leok uzrādītais rezultāts – uzvaras abos braucienos. Tas, ka Tanel būs ātrs un noteikti starp līderiem, par to šaubu nebija drošvien, ka nevienam, bet tas, ka otrajā braucienā piedzīvotais kritiens starta pirmajā līkumā un uzsākts brauciens no pašas pēdējās vietas un tik un tā izcīnīta uzvara braucienā un vēl izveidots 15 sekundes atrāviens no otrās vietas, tas bija kaut kas iespaidīgs.

MX85B – Tomass Šaicāns 1. vieta;
MX85 – Martins Platkēvičs 13. vieta;
MX125 – Ričards Kursītis 9. vieta;
MX2 – Andero Lusbo 4. vieta;
MX2 – Ralfs Guļevskis 18. vieta;
MX1 – Tanel Leok 1. vieta;
Q Open – Emīls Sigājevs 3. vieta;
Q Open – Jānis Saldavs 8. vieta;
b/v Open – Margo Sonn/ Artūrs Linters 4. vieta

Nākamās sacensības, kurās visus komandas braucējus atkal redzēsim pie starta barjeras notiks pēc trīs nedēļām Igaunijā, Tartu pilsētā, kur norisināsies otrais Latvijas čempionāta posms, bet tieši pēc mēneša uz Gulbeni dosies mūsu jaunā paaudze un amatieru klašu sportisti, kur 3. jūnijā norisināsies trešais posms Latvijas Junioru un Amatieru čempionātam.

Leons Kozlovskis:„Visi sportisti izdarīja to, kas bija viņu spēkos, protams, žēl, ka nevarējām būt pilnā sastāvā, bet tas tikai liecina, ka mums vēl ir rezerves, kas tikai priecē. Noteikti visi aizvadīja patīkamas sacensības, jo beidzot Aizputē nebija dubļi, ar to bieži mums nav nācies sastapties pēdējos gados, līdz ar to sacensības bija dinamiskas, un ļoti ātras ar kuplu dalībnieku skaitu. Ja jautāsiet man par spilgtākajām atmiņām no šīm divām sacensību dienām, tad tās noteikti būs Tanel Leok pārliecinošais sniegums un viņa līkumu izbraukšanas ātrums, ne pa velti tiek runāts, ka viņš ir viens no ātrākajiem pilotiem pasaulē, kurš tik ātri spēj izbraukt līkumus. Un arī MX Ādaži komandas jaunais sportists Tomass Šaicāns, kuram iekšā ir tik liels cīņas spars, ka pat kritiens starta līkumā neļāva aizmirst par vēlmi uzvarēt.”

Foto: Jānis Pastars