17/04/2018

MX Ādaži sportisti iesāk 2018. gada sezonu Latvijas Junioru un Amatieru čempionātā!

Sestdien, 14. aprīlī Ikšķilē „Elkšņu” mototrasē iesākās 2018. gada sezona motokrosā. Šīs bija arī pirmās sacensības MX Ādaži komandas sportistiem, kuri stājās pie starta barjeras Latvijas Junioru čempionātā un Latvijas Amatieru čempionātā. Uz pirmo posmu nekādus mērķus uzstādījuši nebijām, jo daudz kas bija nezināms, gan jaunais sacensību formāts, gan to, ko konkurenti būs darījuši starp sezonas periodā, tādēļ šīs sacensības vairāk tika uzskatītas par visa jaunā apgūšanu un iepazīšanu, lai pienācīgāk sagatavotos turpmākajiem sezonas startiem. Uz starta „Elkšņu” mototrasē izgāja 14 mūsu komandas braucēji, un 7 no tiem ieguva godalgotās vietas, bet par visu pēc kārtas.

Jaunākais komandas braucējs Q50 klasē Edvards Lorencs pēc ne visai veiksmīgiem startiem brauciena laikā apsteidza vairākus savus konkurentus, un savas klases vērtējumā izcīnīja augsto 2. vietu, kas uzskatāms par ļoti labu sezonas sākumu.

MX65 klasē MX Ādaži krāsas bija viskuplāk pārstāvētas, jo uz starta stājās trīs jaunie motobraucēji. Ļoti labu sniegumu abos braucienos demonstrēja Tomass Šaicāns, kura kontā divi izcelti starti un braucienos izcīnītas 3. un 1. vieta, kas sezonas pirmajā posmā ļāva kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.
Pirmās sezonas sacensības uz 65ccm klases motocikla aizvadīja Jēkabs Kubuliņš, kuram 8. vieta pirmajā braucienā un 17. vieta otrajā braucienā, kad starta līkumā tika piedzīvots kritiens un nācās uzsākt pakaļdzīšanos no pēdējās vietas. Posma kopvērtējumā Jēkabam 12. vieta pirmajā posmā.
Tieši tāpat kā Jēkabam arī Gregoram Tauriņam šī bija debija MX65 klasē un pa braucieniem izcīnītās 24. un 20. vieta posma kopvērtējumā deva 22. vietu.

MX85 klasē labu sniegumu trasē demonstrēja arī Jānis Kubuliņš, kuram šīs bija pirmās sacensības pēc 9 mēnešu piespiedu pauzes. Ļoti sīvā konkurencē Jānim pa braucieniem finišējot 6. un 7. vietā pirmajā posmā „Elkšņu” mototrasē izcīnīta augstā 6. vieta.

Debija MX Ādažu komandas krāsās ne visai veiksmīgi padevās Q100 klases braucējam Linardam Skrindam, kuram izstājoties pirmajā braucienā un nestartējot otrajā braucienā, pirmajā posmā nācās samierināties bez ieskaites punktiem.

Pateicoties augstāk minētajiem sportistiem Bērnu un Jauniešu komandu vērtējumā MX Ādaži motoklubam izcīnīta augstā 2. vieta!

Paralēli Latvijas Junioru čempionātam sacensības norisinājās arī Latvijas Amatieru čempionāta klasēm, kurā šogad ļoti kupli pārstāvēts ir arī Ādažu motoklubs.

MX Iesācēji klasē ļoti labu braukšanu demonstrēja Marks Toms Jēgers, kuram šīs bija debijas sacensības mūsu komandas krāsās. Pirmajā braucienā izcīnīta uzvara, savukārt otrajā braucienā pēc ļoti viduvēja starta finišā otrā vieta, kas arī posma kopvērtējumā deva 2. vietu.

MX 14+ klasē uz starta līnijas varēja redzēt divus sportistus, kas pārstāv mūsu komandu. Pēc tehniskas ķibeles un izstāšanās pirmajā braucienā Roberts Eduards Konrāds uz otro braucienu atrada iespēju tajā piedalīties un finišēja ar aizlienētu motociklu 4. vietā, kas kopvērtējumā deva tikai 22. Vietu. Otram sportistam Reinim Purvēnam veicās mazliet veiksmīgāk, un braucienos finišējot 17. un 16. vietā kopvērtējumā ierindojās 14. vietā.

MX 25+ klasē ļoti stabilus un pārliecinošus braucienus aizvadīja Kārlis Podnieks, kuram 2. un 1. vieta braucienos summējās ar uzvaru kopvērtējumā.

MX 40+ klasē abi starti ne visai veiksmīgi padevās Ērikam Meijam, tomēr braucienam ritot Ēriks spēja apsteigt vairākus sportistus un finišēt pirmajā braucienā 4. vietā, savukārt otrajā braucienā 3. vietā, un posma kopvērtējumā tas viņam deva 3. vietu un iespēju kāpt uz goda pjedestāla pakāpiena.

MX 55+ klasē ļoti pieklājīgu sniegumu parādīja pieredzējušais Atis Alžāns, kuram ļoti pārliecinošas uzvaras abos braucienos deva uzvaru arī posma kopvērtējumā.

Q Amatieri klasē startēja Dāvis Ciršs, braucienos finišējot 2. un 3. vietā, diemžēl nācās posma kopvērtējumā samierināties ar 4. vietu, tomēr trasē Dāvis rādīja labu ātrumu un sniegumu, kas ļauj pozitīvi skatīties tālāk sezonā uz nākamajiem posmiem.

Q Veterāni klasē tik pat pārliecinoši kā solo klasēs, arī abos braucienos uzvaras svinēja Andris Ciršs, kas, protams, arī pirmajā posmā ļāva svinēt uzvaru kopvērtējumā.

Latvijas Amatieru čempionāta komandu vērtējumā saskaitot sportistu rezultātus kopsummā par uzvarētājiem bija kļuvuši MX Ādaži sportisti.

Leons Kozlovskis: „Vēlos pateikt lielu paldies visiem sportistiem, kas cīnījās līdz galam, un nepadevās fiziski grūtajai trasei, kā arī noteikti faktors, ka šīs bija pirmās sacensības, tas padarīja to tikai grūtāku. Tagad ir skaidrs ar ko ir jārēķinās uz nākamajiem posmiem, kā arī ir vairāk saprotamas nianses pie kā jāpiestrādā vai jāizmaina uz nākošo posmu Aizputē, kas norisināsies pēc nepilnām 3 nedēļām. Aizputē uz starta redzēsiet arī mani. Uz tikšanos!”