21/10/2016

Nāciju Kauss Francijā.

Labdien visiem!

Pagājis jau ilgāks laiks,kā nekas nav rakstīts par kvadru sekmēm "MXĀdaži" komandā.Lielākais notikums protams bija sacensības Francijā-Nāciju Kauss kvadracikliem.Ja pagājušajā gadā Latvijas izlasē bija divi braucēji no mūsu kluba-Raivis Sootee un Kārlis Bole jr.,tad šogad kopā ar Edgaru Menģeli un Kristapu Veinbergu izlasē startēja viens mūsu kluba sportists-Jānis Saldavs.Tāpat kā Kristapam,arī Jānim tā bija debija tik lielās sacensībās.Jau Latvijā pirms došanās uz Franciju tika aizvadīti treniņbraucieni dažādās trasēs,lai būtu labā fiziskā formā.Uz Franciju devāmies krietni ātrāk,nekā citas komandas,jo tika nolemts patrenēties Francijas trasēs,tā ka Francijā bijām jau svētdien.Pateicoties Edgara Menģeļa un komandas vadītāja Aleksa Monī pūlēm,tas arī tika izdarīts-divas dienas treniņi tehniski sarežģītā trasē,viena diena tipiski ātrā un "cietā" Francijas kalnainajā Dole trasē.

Protams,ka starp treniņiem tika arī apskatīta Francija,tās pilsētiņas,vīna rūpnīcas.Dzīvoja Latvijas izlase mazā ciematā Aze,kas atrodas kalnainā apvidū starp vīnogu laukiem.Katras rīta rosmes un skrējienu laikā tika atklāts kas jauns-varēja apskatīties,kā novāc vīnogas vai agrā rīta stundā vietējā mazā beķerejā tiek cepti kruasāni visiem ciemata iedzīvotājiem...Tika arī nomēģināti vīna gliemeži ķiploku mērcē-līdzinājās mūsu sēņu žuljēnam.Skaisti!

Piektdien devāmies uz sacensību norises vietu,kas atradās vien 100 km tālāk no vietas,kur dzīvojām.Ātri tika izieta tehniskā kontrole,iekārtota Latvijas izlases telts,un varējām doties 28 km tālāk,kur mūsu rīcībā bija lauku viesu māja,kurā arī pavadījām laiku,kad nebijām trasē.

Sestdien tika nobraukti treniņbraucieni un kvalifikācija,kā arī piedalījāmies atklāšanas gājienā un pavērojām skaistu salūtu.Franči malači-nekas nekur netika kavēts un bija organizēts ļoti labā un augstā līmenī.

Par pašām sacensībām-pateicoties komandas garam un sportistu pilnīgai pašatdevei,no trīspadsmit komandām Latvija ierindojās ceturtajā vietā!! Milzīgs paldies par šiem panākumiem ir jāsaka Edgaram Menģelim,kas spēja motivēt un saliedēt komandu,mehāniķiem Jurim Pauram un Inguss Bērziņam par lieliski sagatavotajiem močiem un sarežģīto darbu,kas tika veikts gan sacensībās,gan pirms tām,"ByRapport"komandas tehniskajam atbalstam,komandas vadītājam Aleksam Monī par to,ka viss bija noorganizēts tā,ka komanda varēja ne par ko neuztraukties un mierīgi gatavoties braucieniem! Protams vislielākais paldies sportistiem:Edgaram Meņģelim,Jānim Saldavam un Kristapam Veinbergam,bez kuru cīņas spara nebūtu iegūta augstā ceturtā vieta Nāciju kausā!

Liels paldies par atbalstu visiem līdzjutējiem,ģimenēm,kas mājās dzīvoja līdzi sportistu panākumiem,draugiem un protams mūsu sponsoriem - MOLDVIN, ANIDAX, KOKPĀRSTRĀDE 98, ByRAPPORT, TD&A MOTO, GOLDSPEED MSPORT.LV, 37MOTO, NITRAM, DECALLAB, JĀNIM SOKOLOVAM jr.,DŽŪKSTES un ĶEKAVAS NOVADA PAŠVALDĪBĀM.

Tiekamies trasē!

P.S. Foto sadaļā ir bildītes no Francijas! Turpinājums sekos...