07/09/2013

SITUĀCIJA ''KVADRU'' KLASĒ PIRMS FINĀLA

Piektās Superkauss sezonas noslēguma posmā pēc nedēļas Saldus ''Bērzu'' mototrasē noskaidroti tiks arī čempioni ''Kvadru'' klasē. Pirmajās trijās sezonās sportisti, kuri startē ar motocikliem uz četriem riteņiem tika dalīti divās klasēs - ''Kvadri 14+'' un ''Kvadri Pro''. Pēc Superkauss trešās sezonas tika pieņemts lēmums klases apvienot un šāds solis ir sevi attaisnojis. Konkurence ir kļuvusi sīvāka, spriedze lielāka un tie ir iemesli, kas veicina sportistu meistarības celšanos. Izaugusi ir jauna paaudze un jaunieši, kuri pirmajās Superkauss sezonās vēl startēja nosacīti lēnākajā ''Kvadri 14+'' klasē, izauguši līdz līmenim, kad ar viņiem rēķinās un viņus respektē jebkurās sacensībās Eiropā. 

Mazliet atskatoties ''Kvadru'' klases vēsturē, redzam, ka aizvadītajās četrās sezonās par čempioniem ātrākajā kvadraciklu klasē kļuvuši četri dažādi sportisti. Tā 2009.gadā pēdējā posmā uzvaru no Raimonda Baltgalvja rokām ''izrāva'' Kristaps Meņģelis un tieši veiksmīgs starts finālā K.Meņģelim ļāva kļūt par pirmo Superkauss ''Kvadru'' klases čempionu, pieredzējušo Baltgalvi atstājot otrajā vietā. Trešā vieta vēl vienam šīs klases smagsvaram Agrim Neijam. Otrajā sezonā sevi skaļi Supekausā pieteica lietuvietisImantas Tamaļiunas un pārliecinoši kļuva par čempionu, otrās vietas ieguvēju Miku Neškoapsteidzot par 89 punktiem, bet trešajā vietā Gints Lūsis. Trešajā sezonā ātrākajai kvadraciklu klasei pievienojās tā brīža uzlēcošais talants Edgars Meņģelis un jau pirmajā sezonā ''Pro'' klasē pierādīja, ka ir ātrāks par visiem un izcīnīja čempiona titulu. Otrajā vietā sezonas kopvērtējumā ierindojās iepriekšējā gada čempions Tamaļiunas, bet trešajāRinalds Dišlers-Kirilko. 2012.gada sezona bija pirmā, kad abas kvadru klases tika apvienotas un dalībnieku pie starta barjeras kļuva vairāk, konkurence lielāka. Superkauss ceturto sezonu var saukt par ''jauno talantu'' sezonu, visos posmos dominēja sportisti, kuru vecums vēl nebija sasniedzis 20 gadu slieksni. Diemžēl, bet visos posmos nestartēja iepriekšējā gada čempions Edgars Meņģelis, bet tajos trīs, kuros uz starta izgāja izcīnīja uzvaras. Edgara nestartēšana pavēra iespēju citiem pilotiem pacīnīties par zeltu un visveiksmīgāk šo iespēju prata izmantot Kārlis Meldrājs, kurš rādīja ļoti atzīstamu sniegumu trasē. Otrā vieta kopvertējumā vēl vienam jaunās paaudzs pilotam - Meldrāja komandas biedram Ralfam Reinfeldam. Trešo goda pjedestāla pakāpienu, otro gadu pēc kārtas, spēja iekarot Rinalds Dišlers-Kirilko, aiz sevis atstājot Mārci Kārkliņu un Kristapu Veinbergu. Kvadru klase interesanta ar to, ka pirmajās četrās sezonās uz goda pjedestāla ik gadu redzam gandrīz pilnīgi citus sportistus. Diemžēl, bet lasot iepriekšējo gadu laureātu uzvārdus, jāsecina, ka daudzi no viņiem, dažādu apsvērumu dēļ vairs sacensībās nepiedalās... 

Monster Energy Superkauss piekto sezonu ar uzvaru Valmieras posmā iesāka Edgars Meņģelis un tieši viņš ir galvenais (vienīgais?) pretendents uz uzvaru šīs sezonas kopvertējumā. Edgars trasē rāda pasaules līmeņa sniegumu un līdz šim viņa galvenais ''konkurents'', kas var patraucēt uzvarēt kādā atsevišķā braucienā ir paša kļūda vai kāda tehniska ķibele... Meņģeļa pārsvars pār konkurentiem pirms sezonas pēdējiem diviem braucieniem ir 41 punkts, kas ir vairāk kā daudz šādā situācijā. Pirmo reizi par Superkauss sezonas kopvertējuma goda pjedestālu cīnās Raivis Sootee, kurš ir tuvākais Meņģeļa sekotājs. Trešajā vietā Ralfs Reinfelds, kuram nācās piedzīvot izstāšanos Dobeles posma otrajā braucienā. Paredzams, ka Saldū vissīvākā cīņa notiks tieši par kopvērtejuma otro vietu, jo sekojošo konkurentu Veinberga un Bernica punktu deficīts līdz goda pjedestālam ir pārak liels. Šajā sezonā klasē kopumā startējuši 40 kvadraciklu piloti un ceram uz kuplu dalībnieku skaitu arī Monster Energy Superkauss Saldus Lielās balvas izcīņā, jau nākamās nedēļas nogalē!